• Trollhättan semesterstängt v.29-31
  • Malmö ej semesterstängt

STYRKAN ÄR ETT BRA TEAM

 

Vi är Fortiva, ett härligt gäng på ca 50 personer.

Vi tillhör LSAB Group
LSAB Group AB är en del av Latour Industries AB – ett av fem helägda affärsområden inom Investment AB Latour. Idag har LSAB Group verksamhet i totalt 7 länder och är tillsammans cirka 300 medarbetare. Vi exporterar till ytterligare ett 40-tal marknader.

Nedan finner du oss under respektive avdelning

ORDER OCH SUPPORT
Exempelbild

Annika Benediktsson

Order & Logistikchef

annika.benediktsson@fortiva.se
010-121 91 12

Exempelbild

Sara Göransson

Kundtjänst

sara.goransson@fortiva.se
010-121 91 15

Exempelbild

Peter Jakobsson

Kundtjänst
peter.jakobsson@fortiva.se
010-121 91 11

FÖRSÄLJNING SKÄRANDE VERKTYG
Fredrik Axelsson

Fredrik Axelsson

Säljare

fredrik.axelsson@fortiva.se

010-121 91 63

 

 

David Berg

David Berg

Säljare

david.berg@fortiva.se

010-121 91 53

Henrik Bygdén

Henrik Bygdén

Säljare

henrik.bygden@fortiva.se

010-121 91 65

Staffan Hill

Staffan Hill

Säljare

staffan.hill@fortiva.se

010-121 91 66

FÖRSÄLJNING KAPANDE VERKTYG
Pontus Holmsten

Pontus Holmsten

Säljare

pontus.holmsten@fortiva.se

010-121 91 96

Per Åke Johansson

Per-Åke Johansson

Säljare

per-ake.johansson@fortiva.se

010-121 91 93

 

Stefan Landberg

Stefan Landberg

Säljare

stefan.landberg@fortiva.se

010-121 91 92

PRODUKTIONSTEKNISK KONSULT, TEKNISK SPECIALIST OCH SUPPORT

Niklas Askenbom

Niklas Askenbom

Tekniker

niklas.askenbom@fortiva.se

010-121 91 21

Hans Wedner

Andreas Karlsson

Tekniker
andreas.karlsson@fortiva.se
010-121 91 24

 

Andreas Karlsson

Marcus Kvant

Teknisk support
marcus.kvant@fortiva.se
010-121 91 26 

 

 

Marcus Kvant

John Sköller 

Tekniker
john.skoller@fortiva.se
010-121 91 23

SERVICE CENTER OCH LAGER
Exempelbild

Tony Drechsel

Servicechef
tony.drechsel@fortiva.se
010-121 91 51 

Exempelbild

Andreas Johnsson

Produktionsplanerare

Exempelbild

Anders Lidén

Produktionsplanerare

Exempelbild

Martin Olsson

Operatör

Exempelbild

Mattias Lundmark

Lager

Exempelbild

Kristian Norén

Lager

SÄLJLEDNING

 Rickard Hellsten 

Försäljningschef 

rickard.hellsten@fortiva.se

010-121 91 55

 

Janne Karlsson

Janne Karlsson

Försäljningschef

janne.karlsson@fortiva.se

010-121 91 54

LEDNING, ADMINISTRATION, MARKNAD, KVALITET OCH IT

Jenny Börjesson

Jenny Börjesson

Redovisningschef

jenny.borjesson@lsab.se

0225-71 30 33

Liselotte Eriksson

Liselotte Eriksson

Miljö & kvalitetskoordinator 

liselotte.eriksson@fortiva.se

010-121 91 03

Carolina Le Prince

Carolina Le Prince

Marknadskoordinator

carolina.leprince@fortiva.se

010-121 91 07

Peter Lindén

Peter Lindén

Teknikchef

peter.linden@fortiva.se

010-121 91 02