• LEDIG TJÄNST
  • TEKNISK KAPSÄLJARE
  • SYDÖSTRA SVERIGE

STYRKAN ÄR ETT BRA TEAM

 

Vi är Fortiva, ett härligt gäng på ca 50 personer.

Vi tillhör LSAB Group
LSAB Group AB är en del av Latour Industries AB – ett av fem helägda affärsområden inom Investment AB Latour. Idag har LSAB Group verksamhet i totalt 7 länder och är tillsammans cirka 300 medarbetare. Vi exporterar till ytterligare ett 40-tal marknader.

Nedan finner du oss under respektive avdelning

ORDER OCH SUPPORT
Annika Benediktsson

Annika Benediktsson

Order & Logistikchef

annika.benediktsson@fortiva.se

010-121 91 12

Sara Göransson

Sara Göransson

Föräldraledig

sara.goransson@fortiva.se
010-121 91 15

Peter Jakobsson

Peter Jakobsson

Kundtjänst

peter.jakobsson@fortiva.se

010-121 91 11

 

Mattias Lundmark

Mattias Lundmark

Kundtjänst

mattias.lundmark@fortiva.se

010-121 91 13

 

FÖRSÄLJNING SKÄRANDE VERKTYG
Kalle Falk

Kalle Falk

Säljare

kalle.falk@fortiva.se

073-039 97 40

 

 

Lennart Alvarsson

Lennart Alvarsson

Säljare

lennart.alvarsson@fortiva.se

073-039 97 02

Niclas Larsson

Niclas Larsson

Säljare

niclas.larsson@fortiva.se

073-398 05 09

FÖRSÄLJNING KAPANDE VERKTYG

Pontus Holmsten

Säljare

pontus.holmsten@fortiva.se

070-336 62 03

 

Stefan Landberg

Säljare
stefan.landberg@fortiva.se
073-039 97 37

PRODUKTIONSTEKNISK KONSULT, TEKNISK SPECIALIST OCH SUPPORT

Andreas Karlsson

Andreas Karlsson

Tekniker

andreas.karlsson@fortiva.se

010-121 91 24

Anders Grimbark

Anders Grimbark

Teknisk Support
anders.grimbark@fortiva.se
073-084 55 32

 

Hans Wedner

Hans Wedner

Effekt
hans.wedner@fortiva.se
010-121 91 31

 

 

John Sköller

John Sköller

Tekniker
john.skoller@fortiva.se
010-121 91 23

Marcus Kvant

Marcus Kvant

Teknisk Support

marcus.kvant@fortiva.se

010-121 91 26

 

 Mikael Axelsson

Mikael Axelsson

Teknisk Support
mikael.axelsson@fortiva.se
010-121 91 22

 

Niklas Askenbom

Niklas Askenbom

Tekniker
niklas.askenbom@fortiva.se
010-121 91 21

 

 

SERVICE CENTER OCH LAGER
Tony Drechsel

Tony Drechsel

Servicechef
tony.drechsel@fortiva.se
010-121 91 51

 

Exempelbild

Andreas Johnsson

Produktionsplanerare

Anders Linden

Anders Lidén

Produktionsplanerare

 

Kristian Norén

Kristian Norén

Lager

Martin Olsson

Martin Olsson

Produktionsplanerare

 

 

SÄLJLEDNING

Janne Karlsson Janne Karlsson

Försäljningschef 

janne.karlsson@fortiva.se

010-121 91 54

 

Rickard Hellsten

Rickard Hellsten

Försäljningschef

rickard.hellsten@fortiva.se

010-121 91 55

LEDNING, ADMINISTRATION, MARKNAD, KVALITET OCH IT

Carolina Le Prince

Carolina Le Prince

Marknadskoordinator

carolina.leprince@fortiva.se

010-121 91 07

Camilla Nilsson

Camilla Nilsson

Ekonomi 

camilla.nilsson@lsab.se

0225-71 30 08

Jenny Börjesson

Jenny Börjesson

Redovisningschef

jenny.borjesson@lsab.se

0225-71 30 33

Lars Scheer

Lars Scheer

Personalchef

lars.scheer@lsab.se

070-445 53 45

Liselotte Eriksson

Liselotte Eriksson

Miljö & kvalitetskoordinator

liselotte.eriksson@fortiva.se

010-121 91 03

Peter Lindén

Peter Lindén

Teknikchef

peter.linden@fortiva.se

010-121 91 02